Nastawianie kręgosłupa musi być realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają doświadczenie, a także niezbędne kwalifikacje. Należy pamiętać o tym, aby unikać tzw. kręgarzy, którzy często wyrządzają więcej szkód, niż pożytku. Po pomoc powinniśmy zgłosić się do profesjonalnego fizjoterapeuty, który posiada stosowne uprawnienia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pomoże on nam z nieprzyjemnym schorzeniem kręgosłupa.

Jak przebiega nastawianie kręgosłupa?

Nastawianie kręgosłupa ma charakter manualny. Oznacza to, że kręgi przestawiane są ręcznie, a nie za pomocą urządzeń. Nie jest to jednak masaż. Fizjoterapeuta oddziałuje na kręgi w taki sposób, aby znalazły się one w pożądanym obszarze. Kręgi nie mogą uciskać nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego. Nacisk na kręgosłup jest gwałtowny oraz dość mocny. Często powoduje dyskomfort.

Pamiętajmy jednak, że gwałtowne pobudzenie odpowiednich tkanek działa rozluźniająco. To właśnie dlatego nastawianie kręgów niweluje dolegliwości bólowe. Często jest tak, że dzięki temu zabiegowi można uniknąć operacji kręgosłupa. To również pomoc w przypadku tzw. wypadnięcia dysku. Pod żadnym pozorem nie pozwalajmy manipulować przy kręgach osobie, która się na tym nie zna. Wiele osób próbuje nastawić kręgosłup w warunkach domowych, co jest ogromnym błędem.
 

Jak wybrać specjalistę?

Jak wyżej wspomniano, podstawą do tego, aby kręgi zostały nastawione prawidłowo jest wybór specjalisty. Wiele osób udaje się w tym celu do kręgarza, co jest ogromnym błędem. Źle wykonany zabieg może sprawić, że dolegliwości bólowe nasilą się. Znacznie lepiej jest udać się do fizjoterapeuty, który specjalizuje się w tego typu zabiegach. Jest to osoba przeszkolona, która ma szeroką wiedzę z zakresu nastawiania kręgosłupa. Ulgę poczujemy już po pierwszej wizycie. W przypadku bardzo silnego bólu często niezbędnych jest kilka wizyt, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Dobrze nastawione kręgi przyniosą nam ulgę na długi czas. Oczywiście mowa tutaj o specjalistach, którzy posiadają dostateczną wiedzę medyczną.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15