Masaż jest jednym z najbardziej lubianych zabiegów relaksacyjnych. Doskonale odpręża ciało, a przy okazji rozluźnienia mięśni, daje również ukojenie zmysłom. Rosnącą popularnością cieszy się wykorzystywanie przy tych czynnościach świec. Czym charakteryzuje się taki wariant rozmasowywania?

Jak się go wykonuje?

W praktyce masaż świecą opiera się na wykorzystaniu klasycznych technik, które zostają wzbogacone poprzez zastosowanie specjalnej, aromatycznej świecy. Nie składa się ona jednak ze zwykłego wosku, lecz wyjątkowej kombinacji olejów oraz innych pielęgnacyjnych składników. Przed zabiegiem masażysta podpala ją, uzyskując olejek, który wykorzystuje podczas późniejszych ruchów. Zależnie od długości całej usługi, świeczka może być gaszona, a następnie ponownie zapalana, by cały czas uzyskiwać ciepły i przyjemny wosk, co jest bardzo ważne, bo cała procedura trwa zwykle nawet godzinę. Sama substancja nadaje odpowiedniego poślizgu, a jednocześnie działa rozgrzewająco i wnika do skóry, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka. Wszystkie wykorzystywane składniki są w pełni naturalne, dzięki czemu są absolutnie bezpieczne dla osoby poddającej się rozmasowywaniu. Taka forma masażu może posłużyć każdemu, natomiast doskonale sprawdza się w przypadku problemów z suchą cerą, cellulitem czy rozstępami.

Co wyróżnia tę formę masażu?

Wielkim atutem tego zabiegu jest fakt oddziaływania na ciało przez różne bodźce. Poza samym dotykiem zapach świecy wprawia zarówno osobę masującą, jak i masowaną, w przyjemny nastrój. Ta odmiana masażu doskonale sprawdza się zatem w kontekście rozluźnienia i ukojenia nerwów. Pozwala osiągnąć efekt wyciszenia oraz uspokojenia, więc będzie odpowiednia w kontekście ludzi bardzo zapracowanych i zmagających się często z niezwykle stresującymi sytuacjami. W odróżnieniu od klasycznego wariantu relaksacyjnego, w tym przypadku wpływ na osobę poddającą się zabiegowi, ma także aromat wydzielający się z palącej się świecy oraz ciepło samego olejku, który rozprowadzany jest na ciele przez masażystę.