Masaż limfatyczny to zabieg, który wspomaga zmniejszenie bólu i obrzęku nóg. Ten problem często pojawia się u osób, które przez długi czas pracują na stojąco. Jest to sposób na poprawę krążenia krwi, a przede wszystkim limfy. A ma to bardzo dobry wpływ na obolałe i spuchnięte łydki. To jednak nie wszystko - zabieg ten przyspiesza gojenie się skóry oraz wspomaga terapię antycellulitową.

Jak wygląda masaż limfatyczny?

Jest to masaż, który wykonywany jest w bardzo powolnym, ale płynnym ruchem. W ciągu minuty zazwyczaj wykonuje się od dziesięciu do piętnastu ruchów. Ten zabieg można wykonywać dłońmi lub przy użyciu różnego rodzaju urządzeniami. Coraz więcej specjalistów decyduje się na używanie nowych urządzeń do masażu limfatycznego w formie pneumatycznych nogawek, które służą do przeprowadzenia masażu pneumatycznego sekwencyjnego. Podczas wykonywania tego masażu nie powinien pojawiać się ból. Nieprzyjemne uczucie uciskania występować może, jeśli nasze nogi są opuchnięte. Jeśli taka dolegliwość się pojawi, to należy poinformować o tym masażystę, by mógł dostosować się do potrzeb klienta.
Masaż limfatyczny najczęściej trwa od trzydziestu minut do godziny. Jeśli wykonywany zostaje jedynie zbieg na nogach, to zabieg trwa zazwyczaj pół godziny. Po wykonaniu masażu może pojawić się parcie na pęcherz, jednak jest to naturalna reakcja organizmu. Warto również pamiętać, by po zakończeniu zabiegu napić się wody, by móc ułatwić proces wydalania toksyn z organizmu.

Dla kogo jest masaż limfatyczny nóg?

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego wykonanie zaleca się osobom, które cierpią z powodu uczucia ciężkich nóg. Jest to dolegliwość, która najczęściej pojawia się u osób, które pracują na stojąco przez wiele godzin; może pojawiać się również u tych, którzy noszą ciężary. Ból nóg to dolegliwość kobiet, które chodzą na wysokich obcasach. Masaż limfatyczny to zbieg, z którego skorzystać mogą również kobiety, które niedawno urodziły. Przez kilka miesięcy ich ciało nosiło ogromny ciężar, co sprawić może, że nogi szybciej się męczą.
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15