Rwa kulszowa może powodować silny ból w kręgosłupie, który przesuwa się aż do pośladków i bioder. Dotyka ona często kobiet i mężczyzn w podeszłym wieku. Przy tym schorzeniu warto wiedzieć, jak radzić sobie z bólem i innymi dolegliwościami. Jak więc powinno wyglądać leczenie rwy kulszowej?

Leczenie rwy kulszowej – przyczyny

Zanim dowiemy się, jak powinno wyglądać leczenie rwy kulszowej, warto poznać jej przyczyny. Czynników, które mogą doprowadzić do rozwoju tej choroby, jest naprawdę wiele. Przy rwie kulszowej to korzeń zaczyna uciskać na nerwy kulszowe, przez co pojawia się silny ból, który może nam utrudnić poruszanie się.

Leczenie rwy kulszowej – proste sposoby

Nie trzeba udawać się do lekarza, by zmniejszyć ból. Warto jednak sprawdzić, jakie są metody na leczenie rwy kulszowej i zminimalizowanie bólu. Kiedy pojawia się u nas objaw rwy, to koniecznie połóż się na wznak, najlepiej układając się na twardym materacu. Nogi najlepiej zgiąć w stawach biodrowych oraz kolanach. Podczas ataków bólu można ratować się środkami o działaniu przeciwbólowym. Możemy również smarować bolące miejsce specjalną maścią o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Podczas ataku rwy możemy wykonywać masaż rehabilitacyjny, który zmniejsza ból, ponieważ przyczynia się do rozluźnienia mięśni i zmniejszenia nacisku na nerwy.

Leczenie rwy kulszowej – specjalista

Jeśli domowe leczenie rwy kulszowej nie okazuje się skuteczne, to konieczne jest udanie się do specjalisty. On pomoże nam dobrać odpowiednie leki, które pomogą zwalczyć ból. Na początku zazwyczaj stosuje się najlżejsze leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Czasem lekarze decyduje się na przepisanie leków, które mają działanie rozluźniające mięśni. A dodatkowo specjalista może zalecić spożywanie większej ilości witamin z grupy B. Takie leczenie potrwać powinno do trzech tygodni. Jednak jeśli te metody nie są skuteczne, specjalista może zmienić leki i zwiększyć ich zalecane dawki
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15