​W poprzednim wpisie wyjaśnialiśmy, na czym polega terapia manualna oraz w jakich
sytuacjach warto się na nią zdecydować. Dziś natomiast skupimy się na różnych

rodzajach masażu i wskażemy te z nich, które naszym zdaniem są najbardziej skuteczne.

Masaż relaksacyjny

Dedykowany jest każdemu, kto szuka chwili wytchnienia i odprężenia po stresującym dniu lub po wykonaniu ciężkiej pracy. Co więcej, tego typu masaż jest zalecany osobom, cierpiącym na bezsenność, nerwowość, drażliwość, a nawet depresję. Jego cechą charakterystyczną jest niezwykła delikatność i subtelność, gwarantująca rozluźnienie oraz głęboką regenerację. Dzięki masażowi relaksacyjnemu na pewno poczujemy się lepiej – zyska na tym zarówno nasze ciało, jak i samopoczucie!

Masaż sportowy

Jeśli Waszą pasją jest sport – niezależnie od tego, czy uprawiacie go zawodowo, amatorsko, czy też relaksacyjnie – ten rodzaj masażu jest dla Was idealny! Zalecany jest on zarówno przed, jak i po wysiłku, a także między zawodami, a jego głównym zadaniem jest złagodzenie skutków wysiłku i znacznie przyspieszenie procesu regeneracji organizmu. To jednak nie wszystko, bowiem stosowany może być również po to, by: zapobiegać kontuzjom, eliminować zmęczenie, likwidować skutki zbyt intensywnego treningu, relaksować i rozgrzewać mięśnie oraz przyspieszyć proces odżywiania mięśni.

Propozycja doskonała dla każdego sportowca!

Masaż świecą

Brzmi intrygująco, prawda? Uspokajamy jednak jest on w stu procentach bezpieczny, a przy tym niebywale odprężający. Wykonując masaż świecą, korzystamy tylko z ciepłego olejku, który powstał wyłącznie z naturalnych wosków i który dodatkowo zawiera przyjemnie aromatyczną mieszankę olejków eterycznych. Propozycja, z której powinien skorzystać każdy, kto szuka głębokiego relaksu, wytchnienia i regeneracji.

Masaż wyszczuplający bańką chińską

Czy masaż może wspomóc skuteczne i bezpieczne odchudzanie? Oczywiście, że tak! Dowodem na to jest masaż wyszczuplający bańką chińską, który poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga przemianę materii oraz eliminuje cellulit. Dzięki temu, tkanka tłuszczowa spala się znacznie szybciej, co prowadzi do zredukowania masy ciała i wyszczuplenia sylwetki. Dodatkowo, omawiana tu technika masażu relaksuje, rozluźnia i uspokaja, tak więc zapewnia doskonałe samopoczucie. Jak więc widać, rodzajów masażu jest naprawdę sporo, a to, na jaki się zdecydujemy, zależeć powinno od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań oraz dotychczasowego trybu życia i podejmowanych aktywności.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15