Jak skutecznie zwalczyć cellulit – czyli fenomen bańki chińskiej?

cellulit-1.jpgDużymi krokami zbliża się już wiosna, więc na pewno warto przeliczyć „straty” po zimie i ocenić stan naszej skóry, ewentualne kilogramy które powstały w wyniku „zasiedzenia” lub mniejszej aktywności fizycznej spowodowanej gorszym dostępem do tych ulubionych.W tym właśnie momencie należy pomyśleć czy jesteśmy sami wstanie pomoc sobie z przywróceniem naszego ciała do takiej formy i wyglądu jaki spełnia nasze oczekiwania.W tym cyklu poradnika chciałabym przyjrzeć się zabiegowi, który znajduje się w „TOP 10” pod kątem skutecznej walki z cellulitisem, mowa tu o masażach z wykorzystaniem bańki chińskiej.Kilka słów na temat tego czym jest cellulit?
Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, pojawiające się wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej, widoczne jako zgrubienia, bruzdy, gąbczasty wygląd skóry, przypominający powierzchnię kalafiora bądź pomarańczy. Dlatego potocznie i powszechnie używane jest określenie cellulitu - „skórka pomarańczowa”.
Mimo iż cellulit jest głównie defektem kosmetycznym, a nie chorobą, jeśli nie zostanie leczony, może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, zarówno fizycznego – np. nieprawidłowego funkcjonowania żył, co może prowadzić do żylaków.
Czym jest zabieg z wykorzystaniem bańki chińskiej?
Pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Kluczowym jego atutem jest fakt, iż przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie.
Korzyści z wykonywania zabiegów:
 
  • poprawa krążenia krwi i limfy
  • ułatwienie wydalenia zbędnych produktów przemiany materii, toksyn
  • zmniejsza obrzęki
  • rozszerza naczynia krwionośnego powoduje lepsze wchłanianie składników aktywnych w preparatach antycellulitowych
  • przyspiesza proces lipolizy, który redukuje cellulit, wygładza skórę, modeluje sylwetkę i poprawi koloryt skóry
  • dochodzi również do mobilizacji układu odpornościowego
  • dochodzi do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu, który wpływają na jędrność i sprężystość skóry
  • działanie uspokajające i relaksujące, natomiast u osób o niskim progu bólu mogą odczuwać silny dyskomfort
Zabieg jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, które prowadzą siedzący tryb życia.
Seria 6-10 zabiegów pomoże osiągnąć oczekiwany efekt. Skuteczność gwarantuje regularność ok. 2 zabiegów w tygodniu. Terapeuta zajmujący się tą metodą na pewno odpowie na wszelkie pytania oraz może dokonać wstępnej oceny stanu ciała przed decyzją o podjęciu kuracji.
 

mgr Katarzyna Kowalska
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15