kasia-na-strone-ostateczny-1-1.jpgmgr Fizjoterapii Katarzyna Nadolna

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego oraz Wyższej Szkoły Edukaji i Terapii w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia,

masażystka 
ubiegająca się aktualnie o tytuł Technika Masażu. Wzięła udział w wielu szkoleniach i warsztatach zgłebiając wiedzę na tematy związane z odnową biologiczną i niekonwencjonalnymi metodami leczenia.
Pracuje takimi metodami jak:

  • ​​Masaż klasyczny leczniczy
Masaż klasyczny leczniczy jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów  chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega on na mechanicznym drażnieniu  tkanek, wywierając pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracje, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest również integralną częścią odnowy biologicznej.
 
  • Masaż segmentarny
Masaż segmentarny jest zabiegiem fizykalnym, składającym się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. Znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych. Masaż segmentarny uwzględnia wszelkie możliwe zmiany odruchowe powstające w różnych tkankach i podaje sposoby ich usuwania poprzez zastosowanie szczególnych, ściśle okereślonych rękoczynów
 
  • Masaż sportowy
Masaż sportowy to masaż leczniczy wykonywany dla potrzeb sportowca technikami podobnymi jak w masażu klasycznym o charakterze bardziej agresywnym, bardziej pobudzającym np. przed treningiem czy np. mocno „przekrwiającym” po zakończonym wysiłku. Masaż sportowy można podzielić podobnie jak masaż klasyczny na całościowy i częściowy oraz pod względem celowości zabiegu na treningowy, przed zawodami, masaż startowy, powysiłkowy i podtrzymujący. Techniki „sportowe” są używane do wykonania.
 
  • Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny - zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zapalne, chłonne, zastoinowe. Poprawia przepływ limfy po chorobach zakaźnych i nowotworowych przyspiesza powrót do zdrowia.
 
  • Masaż wyszczuplający z elementami bańki chińskiej
Bańki chińskie to nic innego jak odmiana baniek próżniowych. Wytworzone są z gumy. Wykorzystuje się je także do leczenia stanów zapalnych mięśni, stawów oraz jako skuteczny element kuracji antycellulitowej. Masaż wyszczuplający bańską chińską plasuje się w czołówce 10 najskuteczniejszych zabiegów redukujących cellulit przy jednoczesnym zahamowaniu procesu jego powstawania.
 
  • Masaż relaksacyjny
Masaż Relaksacyjny powoduje rozładowanie napięcia mięśniowego, dzięki czemu osłabia uczucie bólu towarzyszące urazom tkanki mięśniowej i nadmiernemu napięciu układu nerwowego. Korzystne oddziaływanie na układ nerwowy sprawia, że masaż jest postrzegany jako skuteczny środek terapeutyczny powodujący poprawę ogólnego samopoczucia pacjenta. Masaż relaksacyjny zalecany jest osobom narażonym na duży stres emocjonalny oraz tym, których praca zawodowa wymaga długotrwałego przebywania w określonej pozycji ciała
 
  • Poizometryczna relaksacja mięśni (PIR)
Poizometryczna relaksacja mięśni (PIR) ma zastosowanie nie tylko w leczeniu przykurczy mięśniowych, ale również stanów wzmożonego ich napięcia. Poprzez dobór odpowiedniej pozycji wyjściowej oraz modyfikację sposobu ich wykonania, ćwiczenia te można także wykorzystać w terapii odruchowych zmian o charakterze miejscowej bolesności punktowej, a zwłaszcza w obrębie tzw. „przejść ścięgnistookostnowych", przyczepów mięśniowych oraz w „wyciszaniu" punktów spustowych.