jakub-1.jpgUkończył studia wyższe na kierunku fizjoterapia specjalizujący się w terapii manualnej. W pracy używa technik:
- masażu głębokiego: terapia polega na rozciąganiu powięzi. Poprzez ucisk i przesunięcie powięzi można spowodować rozluźnienie i rozciągnięcie tkanek znajdujących się pod powięzią, czyli mięśni i więzadeł.

- terapii punktów spustowych: polega na rozluźnieniu mięśnia poprzez ucisk w punkcie spustowym. Punkty spustowe tworzą się poprzez przeciążenia mięśni. Są to patologicznie zmienione miejsca na włóknie mięśniowym, które nie podlegają normalnemu funkcjonowaniu mięśnia. Poprzez ucisk powoduje się przywrócenie prawidłowej pracy tegoż punktu, przez co cały mięsień wraca do normalnego stanu. Efekt jest natychmiastowy.

- poizometryczna relaksacja (PIR): technika używana do rozluźniania przykurczonych mięśni i zmniejszania napięcia mięśniowego. Dzięki zwiększeniu długości mięśni uzyskuje się efekt odciążenia stawów, poprawę odżywienia mięśni i stawu, zmniejszenie bólu i zwiększenie ruchomości stawu.

- trening pilates: trening mięśni głębokich stabilizujących kręgosłup czego efektem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i jego mobilizacja do ruchu, poprawa postawy, rozciągnięcie mięśni, poprawa stabilności i ogólnej sprawności fizycznej.

- masaż klasyczny: Najpopularniejszy rodzaj masażu wykonywany w gabinetach. Elementy masażu klasycznego wykorzystywane są w wielu technikach relaksacyjnych, jak i terapeutycznych. Wśród technik relaksacyjnych, opartych na masażu klasycznym, można wyróżnić – masaż aromaterapeutyczny i masaż ujędrniający, wśród leczniczych – masaż izometryczny i drenaż limfatyczny.

Certyfikaty:
-masaż klasyczny I i II stopnia
-masaż i terapia tkanek miękkich
- terapia punktów spustowych
-mięśniowo-powięziowy masaż głęboki
-masaż relaksacyjny i office
-metoda Pilates w rehabilitacji

Praktyka:
- Polinika WSEiT
- Szpital Rehabilitacyjny Szpitala Wojewódzkiego w Kiekrzu
-Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci w Poznaniu – Kiekrzu
-Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska
-Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji

IMG_3458.JPGIMG_3459.JPGIMG_3457-2.JPG