Fizjoterapeuci z Poznania

Jesteśmy grupą doświadczonych specjalistów z dziedziny fizjoterapii i dietetyki. Wśród naszej kadry znajdziesz młody, zgrany zespół, dla których pasją jest pomoc innym. Zapewniamy profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Możesz liczyć na rzetelną diagnozę, porady i terapię, opartą na nowoczesnych i sprawdzonych metodach.
 

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta jest specjalistą zajmujący się pacjentami, którym potrzebna jest pomoc w przywróceniu pierwotnej sprawności ruchowej. Jest w stanie nie tylko wyleczyć problemy natury fizycznej (np. kontuzje, bóle mięśni), ale również zapobiec rozwojowi różnych chorób, np. zaburzenia neuromięśniowe, oddechowe lub sercowo-naczyniowe.

Fizjoterapeuta - w porównaniu z masażystą - musi być osobą o wykształceniu medycznym. Po ukończeniu trzyletnich studiów licencjackich i dwuletnich studiów magisterskich oraz odbyciu licznych praktyk posiada wiedzę z dziedziny fizykoterapii, kinezyterapii, odnowy biologicznej, anatomii ludzkiego ciała i wielu innych. Oprócz wiedzy teoretycznej fizjoterapeuta musi mieć sprawne i silne ręce, a także być cierpliwym, stanowczym, konsekwentnym i kulturalnym jednocześnie. Z racji, że jest to zawód charakteryzujący się obcowaniem z drugim człowiekiem, posiadanie tych cech jest wskazane.
 

Dlaczego fizjoterapeuta jest tak ważny?

Obecnie zawód fizjoterapeuty jest jednym z najbardziej pożądanych. Są potrzebni zarówno w szpitalach, jak i w sanatoriach, klinikach, przychodniach czy siłowniach i salonach fitness! Fizjoterapeuta ma za zadanie przywrócić sprawność ruchową pacjenta, tym samym niwelując jego dolegliwości bólowe. Co więcej, wraz z poprawą kondycji ruchowej, poprawia się również jego stan psychiczny, a to bardzo pomaga w całościowej rehabilitacji. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które przeżyły amputację kończyn i muszą nauczyć się żyć z protezą - nie tylko w kwestii codziennego funkcjonowania, ale także w przypadku przekwalifikowania zawodowego.