Bańka chińska jest przez wielu z nas kojarzona z niezbyt przyjemnym zabiegiem domowym, który miał za zadanie wyleczyć nas z choroby. Jednak czasy się zmieniły i ten produkt wykorzystywany jest teraz do masażu. Zabieg ten ma charakter relaksacyjny, antycellulitowy i odchudzający. Masaż bańką chińską ma jeszcze jedną, bardzo ważną cechę - przystępną cenę. Wzrost popularności sprawił, że zabieg ten jest dostępny w dużej ilości gabinetach, a zakres ich usług jest szeroki.

Rodzaje baniek

Bańki najczęściej wykonane są ze szkła, gumy lub silikonu (czasem można spotkać bańki wykonane z bambusa), mają zaokrąglone brzegi i okrągły kształt. W zależności od dolegliwości oraz potrzeb stosowane są różne ich rodzaje. Wyróżniamy bańki akupunkturowe, cięte, próżniowe (zimne) i ogniowe (gorące). Dostępne są również różne wielkości baniek, które stosujemy w zależności od tego, gdzie mają być stawiane. Masaż bańką chińską, przy użyciu odpowiednich produktów i technik z pewnością w pełni zaspokoi nasze potrzeby.

 

Rodzaje masażu

Masaż bańką chińską ma na celu głównie relaks, zmniejszenie bólu oraz odprężenie. Ogromna popularność tego zabiegu sprawiła, że ten produkt medycyny naturalnej cieszy się dużym zainteresowaniem. Masaż bańką chińską w swoich usługach ma dostępny również masaż odchudzający. Zabieg ten poprawia krążenie krwi, wspomaga przemianę materii i skutecznie zmniejsza "skórkę pomarańczową".

 

Skuteczność i przeciwwskazania

Masażu bańką chińską powinny unikać osoby cierpiące na żylaki, kobiety w ciąży i w okresie menstruacji. Innymi przeciwwskazaniami jest między innymi gorączka, cera naczynkowa i hemofilia. Ze względu na swoje działanie zabieg ten jest skuteczny przede wszystkim w walce z cellulitem. Usuwa z naszego organizmu toksyny, pobudza krążenie krwi i usprawnia przepływ płynów ustrojowych. Pamiętajmy jednak o tym, że aby cieszyć się z efektów nie wystarczy tylko jeden masaż bańką chińską, ale cała ich seria.