krzystof-o-mnie-1.jpg

mgr Fizjoterapii Krzysztof Konik

Dyplomowany Fizjoterapeuta, Chiropraktyk z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz z szeregiem kursów i szkoleń.
Pracuje takimi metodami jak:

To dziedzina fizjoterapii zajmująca się leczeniem zaburzeń czynnościowych narządu ruchu. Polega na przywróceniu prawidłowej ruchomości stawów obwodowych i kręgosłupa poprzez manipulację i mobilizację co skutkuje natychmiastowym zniesieniem dolegliwości bólowych.

  • terapia punktów spustowych

Polega na rozluźnieniu mięśnia poprzez ucisk w punkcie spustowym. Punkty spustowe tworzą się poprzez przeciążenia mięśni. Są to patologicznie zmienione miejsca na włóknie mięśniowym, które nie podlegają normalnemu funkcjonowaniu mięśnia. Poprzez ucisk powoduje się przywrócenie prawidłowej pracy tegoż punktu, przez co cały mięsień wraca do normalnego stanu. Efekt jest natychmiastowy.

  • masaż głęboki

Terapia polega na rozciąganiu powięzi.  Poprzez ucisk i przesunięcie powięzi można spowodować rozluźnienie i rozciągnięcie tkanek znajdujących się pod powięzią, czyli mięśni i więzadeł.

  • rozluźnianie mięśniowo – powięziowe
  • streching

To technika najbadziej zbliżona do klasycznego rozciągania. Pacjent może wykonywać ją sam lub z pomocą terapeuty. Polega ona na rozciąganiu mięśniu, co zapobiega nawracaniu dolegliwości bólowych i wspomaga terapię.

  • trening stabilizacyjny wzmacniający „core stability”

Metoda bardzo skuteczna przy niestabilności kręgosłupa lędźwiowego i miednicy. Polega na wzmocnieniu stabilizacji w tym odcinku i odciążeniu więzadeł mogących powodować dolegliwości bólowe. Wzmacnia kręgosłup zapobiegając takim schorzeniom jak dyskopatia czy rwa kulszowa.

Metoda oddziaływująca na powięź poprzez plastry z odpowiednim naciągiem. Ww zależności od rodzaju klejenia można rozluźniać mięśnie lub wspomagać ich pracę, a także odciążać więzadła i stabilizować stawy.

Jak widać pracuje różnymi metodami terapii. Specjalizuje się w mobilizacji oraz manipulacji stawów obwodowych i kręgosłupa. To terapia potocznie nazywana „nastawianiem kręgosłupa” lub „kręgarstwem” z tą różnicą, że kręgarz to zazwyczaj osoba bez wykształcenia medycznego natomiast Fizjoterapeuta, chiropraktyk to osoba posiadająca odpowiednie kompetencje gwarantujące bezpieczeństwo zabiegów.

Zajmuję się głównie osobami z wszelkimi bólami pochodzącymi z narządu ruchu, czyli osobami cierpiącymi na rwę kluszową, zespół bólowy L-S lub innych segmentów kręgosłupa, zespół bolesnego barku, a także osobami z naderwanymi, naciągniętymi lub przeciążonymi mięśniami. Zajmuje się również rehabilitacją pooperacyjną osób po operacjach naprawczych części narządu ruchu, między innymi:  po operacji więzadła krzyżowego przedniego ACL, po endoprotezie stawu kolanowego, po endoprotezie stawu biodrowego.

Certyfikaty

Praktyki zawodowe

  • Szpital „Certus” Poznań, ul. Grunwaldzka
  • Prywatna Klinika Rehabilitacyjna, Poznań ul. Strzelecka
  • Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ul.Przybyszewskiego
  • Współpraca z najlepszymi specjalistami w kraju.